Retro Dream

Чому саме EA з її політикою жлобства перфекціонізму плекає мою давню мрію зробити футбол епохи до Роналду, Мессі, Дрогба, Джерерда та всієї братії (так, це був тонкий натяк на півфінали ЛЧ :), не зовсім ясно. Чому ця ідея не зародилася в КОNAMI? Тоді б я не переживав за кінцевий результат.

А так - за діло береться EA Sports і досить ймовірно гра може стати черговим реквіємом за мрією. Обціяють, звичайно, next-gen engine навіть для РС, але EA вкотре доводить, що не зовсім орієнтується в потребах фанів віртуального футболу.

Сам рецепт такий: береться історія футболу ХХ століття, приправляється історичним матчем шотландців та англійців, що відбувся 5 березня 1870 року, вариться впродовж 7 чемпіонатів - Англії, Шотландії, Уельсу, Ірландії, Франції, Німеччини та одного неназваного, потім за смаком додаються всі чемпіонати, що проводяться під егідою ФІФА. Подане на "блюдечке с голобой каемочкой", яку має видати движок FIFA 09, це все має справляти враження, але не поспішайте радуватися...

По-перше, насторожують деякі заяви розробників. Якщо чорно-біла графіка в матчах до 1980 року - майже фішка, то заяви типу "це дозволить зекономити ресурси для більш детального відображення гравців та глядачів" дивують. Матчі з 1980 ми будемо грати з тормозами? З цього приводу на сайті ДПК вдало пожартували:

Более того, с целью всё того же повышения реализма, многие матчи первой половины ХХ века будут поддерживать только один вид камеры, расположенной как обычно в самых неудобных местах и выбирающей самые необычные ракурсы(это если сравнивать с картинкой конца века). Так что разработчики советуют перед приобретением игры сначала приобрести монитор большой диагонали (24" и выше), т.к. это позволит замечать мельчайшие детали и бреши в рядах противника даже при самом неудобном ракурсе. Кстати, насчет апгрейда любителям Retro можно не беспокоиться, ведь FPS более 15 кадров в секунду считается отклонением от суровых реалий видеосъемки начала века, а для настоящего фаната потеря реализма неприемлема.

Розробники обіцяють попрацювати над реалістичністю погоди та газонів - це, звичайно, добре і звучить потужно, але ціну заявам ЕА ми знаємо. Графіка, ясно, покращиться. Але пропоную зачекати принаймні до появи FIFA 09. Скріншотів, до речі, не знайти днем з вогнем. Ділимося тим, що нарили в глибинах інтернетсів. Проект настільки незвичайний, що...

alt

Поки, на словах, FIFA Retro виглядає перспективною, як і всі інші проекти ЕА. Про те, якими вони виходять насправді - плюються на всіх форумах. Можна передбачити лише дві речі - FIFA 09 буде явно краще свого попередника, а FIFA Retro стане майже клоном FIFA 09, тільки в інших декораціях. ЕА покращує продукт, але вимагає платити двічі? Це все політика перфекціонізму, не інакше.

P.S. Звичайно, зі скрішотами - це був жарт. А тепер - картинко дня в нашому виконанні. Як нагадування ЕА про неприпустимість халтури. Без образ.